quran heavenly messages1 قرآن و پیام های آسمانیهمانطور که می دانید قرآن پیام های زیادی دارد که می توان راه حل تمام مشکلات زندگی از میان آیات قرآن پیدا کرد. آسمونی در این بخش تعدادی از پیام های قرآنی را برای شما خوبان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

سوره نمل : آیات 89 – 90

« کسانی که در قیامت نیکوکار آیند ، پاداش بهتر از آن یابند و هم از هول و هراس قیامت ایمن باشند * و کسانی که بدکار و زشت کردار آیند در آن روز به رو در آتش جهنم افتند آیا این عذاب آتش دوزخ جز آنکه جزاء اعمال آنهاست ( که به عذاب دوزخ تجسم یافته است ) ؟ »

« هر قومی را دوره ای و اجل معینی است که چون فرا رسد لحظه ای مقدم و موخر نتواند کرد »

سوره اعراف ، آیه 34

برخی از علل انحطاط و نابودی اقوام

1. نازپروردگی و تن‌آسایی عوامل حکومتی و برجستگان ی و نظامی جامعه
  2. از دست‌رفتن قدرت دفاعی جامعه

3. از بین رفتن ارزش‌های اخلاقی و فضایل نیکو در جامعه

4. سُست شدن اعتقادات دینی و تعالیم مذهبی
  1. شیوع ظلم و ستم‌گری در جامعه

« سوره حدید ، آیه 20 »

( الا ای هوشیاران ) ، بدانید که زندگی دنیا به حقیقت

بازیچه است و کودکی ، لهو ، عیاشی ،  زیب و آرایش ، تفاخر و خودستائی با یکدیگر و حرص و افزودن مال و فرزندان ، این حقیقت کار دنیاست

سوره یونس ، بخشی از آیه 21

( ای رسول ما ) بگو : مکر و ت الهی کاملتر و سریعتر است که رسولان ما ( فرشتگان قوای عالم ) مکرهای شما را ( به زیان شما ) خواهند نوشت .quran heavenly messages3 قرآن و پیام های آسمانی

« سوره : ال ، آیه :   14

آنها هرگز با شما بصورت گروهی نمی‏جنگند جز در دژهای محکم یا از پشت دیوارها! پیکارشان در میان خودشان شدید است، (امّا در برابر شما ضعیف!) آنها را متّحد می‏پنداری، در حالی که دلهایشان پراکنده است؛ این به خاطر آن است که آنها قومی هستند که تعقّل نمی‏کنند!

سوره واقعه ، آیات 96 – 88 : ( در عالم برزخ ) :

1. در هنگام احتضار و مرگ ، اگر انسان ، از گروه مقربان باشد ، در راحت و آسایش و بهشت پرنعمت خواهد بود .
  2. در هنگام احتضار و مرگ ، اگر انسان ، از گروه سعادتمندان باشد ، به او گفته می شود : از سوی سعادتمندان ، بر تو سلام باد .
  3. در هنگام احتضار و مرگ ، اگر انسان ، از گروه شقاوتمندان باشد ، پذیرائی او با آب جوشان و وارد شدن به دوزخ است .

« و هرگز با خدای یکتا که جز او خدایی نیست ، دیگری را به خدایی مخوان و بدان که  هر چیزی جز ذات پاک الهی فنا پذیر و نابود است ، فرمان و سلطنت عالم آفرینش با او و رجوع همه ی خلائق به سوی اوست »              

سوره قصص ، آیه 88

« خدا ، شرع و آئینی که برای شما مسلمین قرار داد ، حقایق و احکامی است که نوح را هم به آن سفارش کرد و بر تو نیز همان را وحی کردیم  و  به ابراهیم و موسی و عیسی هم آن را سفارش نمودیمquran heavenly messages2 قرآن و پیام های آسمانی

که دین خدا را بر پا دارید ( و در حفظ آن پایداری کنید ) و هرگز تفرقه و اختلاف در دین مکنید ( و بدان که ) مشرکان را که به خدای یگانه و ترک بتان دعوت مکنی ( قبولش ) بسیار در نظرشان بزرگ می آید ، خدا هر که را بخواهد به سوی خود بر می گزیند و هر که را به درگاه خدا به تضرع و دعا باز آید ، هدایت می فرماید »       

« سوره شوری ؛ آیه 13 »

« و چون بندگان من ، از دوری و نزدیکی من از تو می پرسند ، بدانند که من به آنها نزدیک خواهم بود ، هر کسی مرا خواند ، دعای او را اجابت کنم ، پس بایست دعوت مرا بپذیرند و به من بگروند ، باشد که به سعادت راه یابند »

« سوره بقره ، آیه 186 »

« پروردگارا ، به من دانش عطا کن و مرا به صالحان ملحق فرما و برای من در آیندگان آوازه ی نیکو گذار و مرا از وارثان بهشت پر نعمت گردان و روزی که مردم بر انگیخته می شوند رسوایم مکن ، روزی که هیچ مال و فرزندی سود نمی دهد مگر کسی که دلی پاک به سوی خدا بیاورد »

سوره شعرا ، آیات 88 –

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Sirun Sona electric bike - tzgerui.com رسانه ی دانش آموزی مبدا وبلاگ رسمی مدیر وبگاه عالی نیوز دست نوشته های روزالیند فرانکلین الدین ثبت شرکت - ثبت شرکت خاص - ثبت برند لاتین نقاشی ساختمان در جست و جوی فضاهای گمشده فروش فايل